ورق استیل خط مویی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر در نظر دارید ورق استیل ضد زنگ مویی مشکی را در طراحی خود بگنجانید. این نوشتار به شما کمک می‌کند ویژگی‌های مختلف این ماده را که با سطح خیره‌کننده برس‌کاری شده و رنگ‌های متنوعی موجود است، درک کنید. ممکن است تعجب کنید وقتی متوجه شوید که این ماده در واقع از آنچه در ابتدا فکر می‌کردید بسیار متنوع‌تر است! برای کشف برخی از خواص، کاربردها و مزایای این ورق فولادی ضد زنگ تزئینی با ما همره باشید. برای آشنایی با انواع ورق استیل گروه مهفا کلیک کنید.

ورق استیل ضد زنگ برس خورده مویی چیست؟
ورق استیل ضد زنگ برس خورده مویی چیست؟

 

ورق استیل ضد زنگ برس خورده مویی چیست؟

ورق استیل ضد زنگ برس خورده نوعی پوشش سطحی است که شبیه موهای صاف است. با استفاده از فرآیند تکمیلی 4 یا 3 پردازش می‌شود. این فرآیند، شامل پرداخت مجدد سطح با یک ترکیب بدون چربی است. این نوع پرداخت، بیشتر برای پروژه‌های معماری، محفظه‌های لوازم خانگی و بک‌اسپلش استفاده می‌شود. بافت طبیعی خط موی برس خورده خطی بارزترین ویژگی فولاد ضد زنگ برس خورده است.

فینیش شماره 4 با خطوط موازی موازی کوتاهی که در طول سیم پیچ قرار دارند شناخته می‌شود. انعکاس کمتری نسبت به پوشش شماره 2B دارد اما ظاهری صاف را حفظ می‌کند. این کم هزینه‌ترین در بین سه نوع پرداخت است. و در کاربردهای معماری رایج‌ترین است. ورق‌های فولادی ضد زنگ با این پرداخت تحت یک فرآیند پرداخت مکانیکی قرار می‌گیرند. فینیش نهایی ممکن است 120 یا 320 گریت باشد. اعداد شن بالاتر خطوط پولیش ریزتر و پرداخت انعکاسی بیشتری ایجاد می‌کند. زبری سطح این نوع پرداخت 25 میکرومتر Ra یا کمتر است.

برنامه‌های کاربردی برای استیل ضد زنگ خط مویی سیاه
برنامه‌های کاربردی برای استیل ضد زنگ خط مویی سیاه

 

کاربردهای استیل ضد زنگ خط مویی سیاه

در مقایسه با استنلس استیل روکش آینه‌ای، کاربردهای ورق استیل خط مویی مشکی چندان واضح نیست. با این حال، این نوع ورق استنلس استیل یک انتخاب عالی برای مکان‌های عمومی و کاربردهایی است که در معرض تجمع مکرر کثیفی هستند. در مقایسه با فولاد ضد زنگ با روکش آینه‌ای، این یکی کمی برس خورده‌تر است. و رنگ طبیعی‌تری ایجاد می‌کند که لکه‌ها را پنهان می‌کند. همچنین برای دکوراسیون داخلی و خارجی مناسب است.

گزینه دیگر برای ورق استیل ضد زنگ خط موی مشکی، پوشش PVD است. این نوع پوشش، از دوام بالایی برخوردار است و عملکرد خوبی را در پروژه‌های فضای باز ارائه می‌دهد. عیب این نوع پوشش، طول عمر کمتر آن است. باران اسیدی می‌تواند رنگ آن را محو کند. و برای مناطقی که لمس زیاد است مناسب نیست. با این حال، این یک گزینه عالی برای دکوراسیون داخلی است.

 

از کدام گریدها استفاده می‌شود؟

برنامه‌های کاربردی برای استیل ضد زنگ خط مویی سیاه
برنامه‌های کاربردی برای استیل ضد زنگ خط مویی سیاه

 

ورق استنلس استیل، محصولی همه کاره است که در صنایع مختلف استفاده می‌شود. از خواص آن می‌توان به مقاومت در برابر خوردگی، شکل پذیری، شکل پذیری و دوام اشاره کرد. از جمله مزایای دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که این فلز برای کاربردهای دریایی و حمل و نقل ایدئال است. انواع مختلفی از ورق‌های فولادی ضد زنگ وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. بسته به کاربرد آن، ورق استیل 304 برای تجهیزات پردازش مواد غذایی، پروژه‌های معماری و قطعات ماشین آلات ایدئال است. برای مشاهده قیمت ورق استیل 304 گروه مهفا کلیک کنید.

بر خلاف ورق‌های فولادی ضد زنگ آینه‌ای، ورق استیل ضد زنگ خط موی دارای رنگ ملایمی است. برخلاف روکش‌های آینه‌ای، فولاد ضد زنگ روکش مویی برای فضاهای عمومی و مکان‌هایی که به راحتی کثیف می‌شوند مناسب است سطح برس‌کاری شده به پنهان کردن لکه‌ها کمک می‌کند و سطحی غیر انعکاسی ارائه می‌دهد. همچنین بادوام است و به راحتی تمیز می‌شود. زیبایی این ماده در رنگ‌ها و الگوهای متعدد آن نهفته است؛ بنابراین به راحتی می‌توان بهترین نمونه آن را برای هر پروژه‌ای پیدا کرد.

 

گزینه‌های رنگ برای استیل ضد زنگ خط مویی

اگر به دنبال یک ورق فولادی ضد زنگ هستید که نور را به زیبایی منعکس کند، نباید بیشتر از نوع خط مو نگاه کنید. با پرداخت برس، این ماده می‌تواند تاثیر بصری منحصر به فردی را در محیط‌های داخلی و خارجی به دست آورد؛ در حالی که پوشش PVD محافظت بیشتری را فراهم می‌کند. از این نوع ورق معمولاً در کاربردهای معماری از جمله ظروف آشپزخانه، مبلمان و روکش خارجی استفاده می‌شود.

فولاد ضد زنگ معمولاً یک رنگ نقره‌ای با درخشش ساتن بسیار براق است که نتیجه کروم موجود در فلز است. با این حال، گزینه‌های رنگ دیگری نیز وجود دارد، از جمله روکش برس خورده و روکش آینه‌ای. یک روکش برس دار، درخشندگی خاموشی دارد که تمیز کردن و پنهان کردن آسیب‌های سطح را آسان تر می‌کند.

منبع: تیم محتوای استیل سرا

مطالب مرتبط

ورق استیل با ابعاد سفارشی

ورق استیل برش خورده با ابعاد درخواستی شما
پنج تفاوت اصلی ورق استیل 304 و 316

استیل سرا، انتخابی هوشمندانه برای صنعت