نحوه پولیش آینه ای ورق استیل؛ اجرای فینیش شماره 8 روی ورق استیل

در این نوشتار، به معرفی ورق استیل آینه ای و معرفی نحوه پولیش ورق استیل آینه ای می‌پردازیم. همچنین مزایا و اهداف این نوع استیل را توضیح می‌دهیم. اگر به صیقل دادن ورق استیل یا اقلام مرتبط با روکش آینه‌ای علاقه دارید، به خواندن ادامه دهید تا درباره این پرداخت خاص، بیشتر بدانید! در ادامه، به آنچه که یک روکش آینه ای را به انتخاب مناسبی برای لوازم آشپزخانه، سینک ظرفشویی، و سایر اقلام فلزی معماری تبدیل می‌کند، نگاه می‌کنیم. برای مشاهده قیمت انواع ورق استیل گروه مهفا کلیک کنید.

 

ورق استنلس استیل فینیش شماره 8 چیست؟

ورق استنلس استیل فینیش شماره 8 چیست؟
ورق استنلس استیل فینیش شماره 8 چیست؟

 

پرداخت شماره 8، یکی از بالاترین سطوح پولیش برای فولاد ضد زنگ است، سطح را می‌توان با جلوه آینه ای تهیه کرد؛ بنابراین، از ورق استنلس استیل شماره 8 به عنوان استیل ضد زنگ با روکش آینه ای و سایر گزینه‌های استنلس استیل  استفاده می‌شود. این محصول، در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی موجود است که می‌تواند بین تولید کنندگان و مشتریان توافق شود. از این پوشش، در کاربردهای تزئینی و تزئینی استفاده می‌کنند. در برخی موارد، از این پرداخت، برای مطابقت با سایر مواد در طرح‌های پیچیده نیز استفاده می‌شود. نگهداری از استنلس استیل با روکش شماره 8 آسان‌تر است.

ورق استیل آینه ای / شماره 8 دارای بالاترین سطح بازتاب است. این کار با صیقل دادن فولاد با ساینده‌های متوالی، ظریف‌تر و سفت کردن گسترده حاصل می‌شود. همچنین، خطوط سنگ ریزه‌ای را که ممکن است در طول عملیات سنگ زنی اولیه ایجاد شود، به حداقل می‌رساند. بسیاری از سازندگان، این پوشش را با از بین بردن جوش‌ها و شبیه سازی فینیش آسیاب اصلی تولید می‌کنند. علامت‌های ماشین کاری و جوش‌ها از طریق فرآیندهای استاندارد پرداخت خشن تصفیه می‌شوند؛ اما نتیجه نهایی باید نزدیک به فینیش آسیاب باشد.

 

اهداف پرداخت فلز با پرداخت آینه ای

بسیاری از فلزات، پس از پردازش، درخشش خود را از دست می‌دهند. ورق استیل، آلومینیوم، مس، روی و برنج از سخت ترین فلزات برای پرداخت هستند. فرآیندهای رایجی که برای صیقل دادن فلزات استفاده می‌شود عبارتند از: سنباده زدن، براده کردن و پرداخت اولتراسونیک. پولیش آینه ای، با سنباده زدن فولاد ضد زنگ با دانه‌های 400 تا 2000 حاصل می‌شود. مرحله نهایی، استفاده از ترکیب پولیش بر روی سطح پردازش شده است.

روکش‌های آینه ای، اغلب برای اقلام فولادی ضد زنگ مانند لوازم خانگی، شیرآلات و لوازم آشپزخانه انتخاب می‌شوند. جدا از زیبا بودن، روکش‌های آینه‌ای در برابر خوردگی نیز بسیار مقاوم هستند. و خراش‌های عمیقی را که ذرات خورنده را در خود جای می‌دهند، از بین می‌برند. این خواص، به ویژه برای پروژه‌های معماری ساحلی و صنعت داروسازی مفید است. علاوه بر بهبود زیبایی شناسی، روکش‌های استنلس استیل آینه ای نیز برای کاهش خطر شکستگی و خرد شدن مفید است.

روکش آینه ای، جذاب‌تر از یک روکش معمولی است. احتمال کمتری وجود دارد که ورق استیل با این روکش، توسط باکتری‌ها و لکه‌ها آلوده شود. و به طور کلی، تمیز کردن آن آسان‌تر است. و با کار کردن از طریق دانه‌های شن، تا زمانی که محصول نهایی دارای شاخص زبری (Ra) کمتر از 0.2 باشد، انجام می‌شود. Ra، قله‌ها و دره‌های میکروسکوپی را در سطح فلز اندازه گیری می‌کند. و مقدار Ra پایین‌تر، نشان دهنده سطح صاف‌تر است.

ورق های استیل آینه ای، در انواع مختلفی از مواد، از جمله مات و خشدار در دسترس هستند.

چگونه می‌توان پرداخت آینه ای را روی ورق استیل اجرا کرد؟
چگونه می‌توان پرداخت آینه ای را روی ورق استیل اجرا کرد؟

 

چگونه می‌توان پرداخت آینه ای را روی ورق استیل اجرا کرد؟

چند تکنیک و مرحله، برای رسیدن به یک روکش آینه ای شماره 8 وجود دارد. می‌توانید از چرخ پولیش، برای اعمال ترکیب روی فلز استفاده کنید. از یک حرکت دایره‌ای نرم استفاده کنید تا ترکیب را به طور یکنواخت روی فلز پخش کنید. می‌توانید قبل از اینکه آن را با یک قطعه جداگانه صاف کنید، یک لایه پولیش را روی یک قسمت از فلز بمالید. پس از صاف کردن سطح، لاک اضافی را پاک کنید.

تسطیح

پرداخت و تکمیل استنلس استیل، نیاز به زمان و کار دقیق دارد. اگر سعی کنید این کار را به صورت دستی انجام دهید، برای شما مشکل خواهد بود. و در نهایت ممکن است به محصول خود آسیب بیشتری وارد کنید. استفاده از ابزار Dremel یا یک آسیاب دستی، کیفیت بالایی را تضمین نمی‌کند. چرا که فولاد ضد زنگ ماده بسیار سختی است.

قبل از تلاش برای پولیش آینه ای ورق استیل، مطمئن شوید که کاملاً تمیز است. قبل از شروع فرآیند، فولاد را با یک دستمال تمیز، پاک کنید؛ تا از ریشه‌کردن ذرات در فلز جلوگیری کنید. از پولیش‌های مختلف و پارچه‌های تمیز استفاده کنید تا رگه‌ها یا بی نظمی‌ها باقی نماند.

سنباده زدن

فرآیند سنباده زدن برای پولیش آینه ای ورق استیل، بسیار شبیه به پرداخت سایر فلزات است. درجه سنباده مورد استفاده، بستگی به پرداخت اصلی فلز دارد. برای فولاد ضد زنگ معمولی، معمولاً کاغذ سنباده 120 بهترین است. برای سایر انواع استنلس استیل، می‌توانید از سنباده‌های 240، 400، 800 یا 1500 استفاده کنید. هنگام صیقل دادن فلز، از تسمه سنباده یا چرخ بادکن استفاده کنید.

هنگامی که فلز به سطح درخشندگی مطلوب رسید، نوبت به اعمال ترکیب پولیش می‌رسد. شما به مقدار زیادی از این ترکیب نیاز خواهید داشت. ممکن است چند روز طول بکشد. کاغذ سنباده باید به طور خاص برای این منظور خریداری شود. برای لکه‌های موضعی، می‌توانید از شن درشت‌تر استفاده کنید. سپس، می‌توانید به سنگ‌ریزه‌های بالاتر بروید تا سطح را شبیه آینه کنید.

جلا دادن

پولیش آینه ای ورق استیل، فرآیندی است که برای دستیابی به سطحی براق و بازتابنده استفاده می‌شود. هدف، از بین بردن عیوب سطح، از جمله علائم ساییدگی ظریف، و ایجاد یک روکش آینه مانند است. پولیش آینه ای ورق استیل، سطحی یکنواخت ایجاد می‌کند. شکاف‌ها را از بین می‌برد. و تمیز کردن را بسیار آسان‌تر می‌کند. در ادامه، چند نکته برای دستیابی به یک روکش آینه ای روی لوله‌های فولادی ضد زنگ ارائه شده است. هنگامی که این مرحله را کامل کردید، لوله استنلس استیل شما باید شبیه یک آینه صیقلی باشد.

برای شروع فرآیند، با تمیز کردن کامل سطح فولاد ضد زنگ با استفاده از چربی‌گیرهای حرفه‌ای شروع کنید. برای از بین بردن خراش‌های ریز، از کاغذ سنباده ریزتر استفاده کنید. سپس، برای از بین بردن خراش‌های بزرگتر، روی کاغذ سنباده درشت‌تر حرکت کنید. بسته به میزان زبری و نتیجه نهایی که به دنبال آن هستید، از گریت 800 یا بالاتر استفاده کنید. هنگام صیقل دادن سطح برای پولیش آینه ای ورق استیل ، مطمئن شوید که قطعه کار را با زاویه 90 درجه نگه دارید تا هرگونه خط و خش از روی سطح پاک شود.

 

مزایای استفاده از ورق استیل آینه ای

مزایای استفاده از ورق استیل آینه ای
مزایای استفاده از ورق استیل آینه ای

 

ورق استیل آینه ای، دارای سطحی بسیار براق است که انعکاس بالایی را فراهم می‌کند، چنین ماده‌ای، می‌تواند حس پیچیده و لوکسی را در فضای املاک تجاری و مسکونی ایجاد کند. جنس اصلی آن فولاد ضد زنگ است. که به دلیل دوام و استحکام آن به خوبی شناخته شده است. تمام این ویژگی‌های استنلس استیل آینه ای، می‌تواند معماری و دکوراسیون را با زیبایی‌شناسی و مزایای کاربردی ارائه دهد. و آن را به گزینه‌ای محبوب برای معماران و طراحان تبدیل کند؛ تا از آن به عنوان عنصری برای طراحی استفاده کنند.

ورق استیل روکش آینه ای، یک بافت طبیعی و فلزی را فراهم می‌کند که معمولا به عنوان تکنیک ساخت حرفه‌ای و خاصیت با کیفیت بالا در نظر گرفته می‌شود. اثر آینه ای روی سطح با اعمال یک فرآیند پولیش غیر جهت دار به دست می‌آید. سطح انعکاسی بالا و براق، به آن ظاهری تمیز، ظریف و شیک می‌بخشد که برای استفاده در عناصر مدرن برای پروژه‌های معماری ایدئال است.

ورق استنلس استیل آینه ای، از مواد ضروری برای معماران و طراحان است تا به پروژه‌ها و طرح‌های خود برتری بخشند. ساختمانی با سطوح انعکاسی و براق، حسی مدرن به آن ایجاد می‌کند. این ماده، با خواص اضافی و اصیل خود، می‌تواند ایده‌های نوآورانه زیادی را در طول فرآیند کارهای معماری و تزئینی به شما بدهد.

 

مواردی که باید در هنگام پولیش آینه ای ورق استیل در نظر بگیرید

برای پولیش آینه ای ورق استیل، ابتدا با کاغذ سنباده 150-240 کار کنید. سپس به سراغ سمباده‌های 400، 600 و در نهایت 1200 بروید. کاغذ سنباده 2000 ضروری نیست؛ اما می‌تواند کمی درخشش را اضافه کند. از سنباده با سرعت بین چهار تا شش هزار دور در دقیقه استفاده کنید. از حرکات دایره‌ای، برای جلوگیری از باقی ماندن اضافات استفاده کنید.

هنگام استفاده از چرخ زاویه‌ای، مطمئن شوید که از عینک محافظ استفاده می‌کنید. کنتاکت‌های فلزی تیز هستند و می‌توانند باعث ایجاد جرقه و صدا شوند. دیسک ممکن است گاهی بشکند؛ بنابراین، قبل از شروع فرآیند، مطمئن شوید که به درستی نصب شده و آن را از نظر آسیب بررسی کنید. سپس قطعه کار را در جای خود محکم کنید. شما همچنین باید یک جفت دستکش بپوشید. این روش، برای دستیابی به سطح آینه شماره 8 از طریق پولیش آینه ای ورق استیل مؤثر است؛ اما اگر تجربه کمی در این زمینه داشته باشید ممکن است مشکل باشد.

منبع: تیم محتوای استیل سرا

مطالب مرتبط

ورق استیل با ابعاد سفارشی

ورق استیل برش خورده با ابعاد درخواستی شما
پنج تفاوت اصلی ورق استیل 304 و 316

استیل سرا، انتخابی هوشمندانه برای صنعت